WhatsApp Image 2022 04 28 at 12.29.56Mobilní domky jsou populární variantou bydlení nejen na přechodnou dobu, ale i na celý rok. Jsou oblíbené zejména proto, že můžete do pár týdnů bydlet. Jediný papír, který na to ve většině případů potřebujete, je územní souhlas. A pak už stačí si jen domeček nechat přivézt a namontovat.

Územní souhlas

Na mobilní domky sice zpravidla nepotřebujete stavební povolení, ale návštěvě úřadu se bohužel nevyhnete, protože pro připojení k elektřině, plynu, vodě či kanalizaci potřebujete povolení. Územní řízení je však naštěstí rychlé – žádost je vyřízena obvykle do 30 dnů. Žádná kolaudace ani evidence na katastrálním úřadu již není potřeba.

V momentě, kdy máte v ruce územní souhlas, už nic nebrání montáži domku. Rozměry mobilních domků jsou přizpůsobeny tomu, aby je bylo možné snadno naložit na tahač a přepravit na místo určení. Délkou proto nepřesahují 15 metrů, na šířku maximálně 15 metrů a vnější výška nepřesahuje 3,2 metru. Váha mobilního domku se dle velikosti pohybuje mezi 1,5 až 3,5 tuny.

Příprava pozemku

Mobilní domky by měly stát víceméně v rovině a proto je někdy potřeba povrch vyrovnat. I když drobné nerovnosti zpravidla nejsou překážkou, na svážný terén a hodně členitý povrch nelze domek bez vyrovnání postavit.

Také pokud je povrch příliš měkký je vhodné jej buď vybetonovat, nebo zasypat drceným kamenivem. Dbejte také na to, aby byla volná přístupová cesta k pozemku a bylo možné domek dovézt.

Montáž mobilního domku

Samotná instalace je pak velmi rychlá a poměrně jednoduchá. Domy se umísťují na podpěry, pod které je však vhodné vložit podklad - například betonové dlaždice. Náročnější je připojení přípojek, které je nutné před instalací připravit, připojení ke studně či vodovodu, elektřině, plynu a ke kanalizaci. Pokud přípojka na veřejnou kanalizaci není možná, je nutné vykopat jímku.

Naše firma Vám dodá kompletní realizaci mobilního domu na klíč.

Zajistíme pro Vás:

  • dopravu,
  • přípravu pozemku,
  • usazení mobilheimu,
  • napojení přípojek, zbudování jímky. 

Neradi voláte? Napište nám!

Vyplňte prosím Vaše jméno.

Nesprávný formát telefonního čísla.

Nesprávný formát emailu.

Vyplňte prosím místo realizace.

Řekněte nám prosím více.

Je nutný souhlas se zpracováním osobních údajů.