Miroslav Šmíd

- dobře odvedená práce

 

tel +420 777 344 949
Infolinka po - pá 7:00 - 15:30 hod

 

Potřebujete betonovou kruhovou jímku?

Zajistím pro vás komplexní dodávku kruhové jímky. Betonovou jímku dovezeme nákladní dopravou, provedeme výkopové práce a následně usadíme jeřábem.

Miroslav Martinů

tvorba cenových nabídek

+420 777 582 281

miroslav.martinu@miroslavsmid.cz

Miroslav Martinů

betonova jimka2Jednou z nejběžnějších možností odvodu a shromažďování odpadních vod i splašků u objektů, které nejsou napojeny na odpadní kanalizaci, je jímka. Pokud aktuálně zvažujete, že byste si ji pořídili, bude vás jistě zajímat, zda zvolit plastovou nebo betonovou jímku.
Jímky jsou na rozdíl od septiků bezodtokové a musí se proto vyvážet. Při jejich výběru hraje roli několik faktorů, např. počet lidí v objektu, velikost prostoru, ovšem nejdůležitější je vybrat ten správný materiál.

Betonové jímky

Betonové jímky jsou v dnešní době stále mnoha lidmi preferované. Pojďme se nyní podívat na jejich výhody. Jednou z hlavních výhod těchto jímek je vysoká odolnost proti tlaku zeminy i zásypu, stejně jako vůči hladině podzemní vody či přejezdu vozidly. Naše firma nabízí betonové jímky, a to ve dvou provedeních, kruhové nebo hranaté.

  • Jímky kruhové s objemem od 0,75 m3 do 300 m3
  • Jímky hranaté, nebo-li GAMA jímky, s objemem od 8 m3 do 25 m3

Na druhou stranu je usazení betonových jímek vzhledem k jejich vyšší hmotnosti náročné na techniku. Na místa, kam se těžká technika nedostane, tak betonovou jímku nelze instalovat. V tomto případě je tedy vhodné zvolit plastovou jímku.

Plastové jímky

Plastové jímky jsou oproti betonovým jímkám lehčí, tudíž se s nimi snadněji manipuluje na těžko dostupných místech. Jsou vyráběny z kvalitních materiálů, jako je např. polypropylen. Další nespornou výhodou je jejich nižší pořizovací cena. Dají se obetonovat, v místech výskytu spodních vod lze pořídit dvouplášťové jímky. Na druhou stranu se může občas stát, že i přes obetonování dvouplášťové plastové jímky v místě s vysokou hladinou spodní vody jímka vyplave nahoru. V tomto případě, pokud to okolní terén dovolí, je lepší sáhnout po betonové jímce. Ušetříte si čas, peníze i značné problémy s nevyhovující jímkou.
Jak plastové, tak betonové jímky mají něco do sebe. Je na každém, aby zvážil všechna pro a proti a v případě nejasností se obrátil na odborníky. Pokud jste se rozhodli pro betonovou jímku, neváhejte se obrátit na naši firmu a nechte si vypracovat nezávaznou cenovou nabídku.

Neradi voláte? Napište nám!

Vyplňte prosím Vaše jméno.

Neplatný telefon

Nesprávný formát emailu.

Neplatný vstup

Vyplňte prosím Vaši zprávu.

Je nutný souhlas se zpracováním osobních údajů